latin-amerika-motosiklet-yolculuk

Emeği Geçen Herkese Teşekkürler

Yine yeniden yeni bir maceraya doğru yol almaya başladım. Bu sefer rotamı Amerika kıtasına çevirdim ve çok daha uzun bir yolculuğa çıktım. Henüz yolun çok başındayım ama bu sefer yalnız değilim. Hayat arkadaşım sevgili eşim Selin (Ben Yazarsan Olur) ile birlikte yol alıyorum. Şimdi her şey daha eğlenceli ve kolay. Çünkü güzel şeyler paylaşıldıkça artıyor, kötü olanlar ise paylaşıldıkça azalıyor. 🙂 İşte benle birlikte bu macerayı paylaşarak yolculuğa çıkmamı kolaylaştıran çok güzel insanlar var hayatımda.

Öncelikle anneme ve babama çok teşekkür etmek istiyorum. Annem şimdi yaşamıyor ama benim temelimi atan annem ve babamdır. Kendime güvenmemi sağlayan, istediğim gibi yaşayabilmeme yardımcı olan onlardır. Ablamı (Tatlı Gezgin) da unutmamak lazım. Ben daha kısa pantolon ile gezerken kendisi sırtçantasını alır gezerdi. Hem bana örnek olurdu, hem de aileyi önden alıştırırdı. 🙂 Bu yolculuğa çıkmayı benden önce isteyen, her adımda yanımda olan ve birlikte yolculuk etmek isteyen eşime teşekkür ederim.

Motosiklet ve bizim için gerekli ekipmanların neredeyse tamamını (özellikle de Selin için günlerce arayıp bulamadığımız malzemeleri) sağlayan ve bu konuda destek olan Emre Paldun (Motoplus)’a, hem yolculuk öncesi hem yolculuk sırasında ihtiyacım olan yedek parçaları ve aksesuarları hızlıca bulmamı sağlayan başta İlker İyicik olmak üzere güzel insanlardan oluşan Yamaha Türkiye ekibine, “Neye ihtiyacınız varsa söylemen yeterli” diyen ve kendi ile alakalı olsun olmasın her konuda elinden geldiğince yardım eden, çözüm üreten, tanıdığım için çok mutlu olduğum Ömer Gürbüz (Tuna Yamaha) ‘e, yine ekipman konusunda elinden geleni yapan, destek olan hatta Selin’in kıyafetlerinde istediğimiz değişiklikleri bizi kırmayıp seri üretim yapan atölyelerindeki ustalarına butik iş yaptıran Bahadır İmrehan (Anadolu Yamaha & Tech90)’a, şimdiye kadar yaptığım bütün büyük gezilerimde teknik anlamda bana destek olan, dükkanının bir köşesinde çalışıp durduğum hatta beceremeyip “Gökhannn bu elimde kaldı” diye bağırdığımda koşarak yardım eden Gökhan Ersoy (Ersoy Moto)’a, daha önce motorumu Japonya’dan getiren şimdi ise Amerika’ya göndermek için mesai harcayan, sorularımı cevapsız bırakmayan ve ordan mı göndersek buradan mı yapsak diye sürekli fikir değiştirdiğim halde benden bıkmayan Cengizhan Savaşan (Matriks Lojistik) ‘a, WR250 için yan çanta demirlerini uğraşıp İzmir’de yaptıran ve bana gönderen Erdem Önen’e, daha önce Japonya gezisinde de kullandığım Rotopax’ı tekrar istediğimde hiç düşünmeden veren (gerçi Japonya gezisinden sonra tekrar vermemiştim 🙂 ) Erkin Yeşil’e, yola çıkmadan önce güzel bir veda organizasyonu yaptıkları için YoldanÇık ekibine teşekkür ediyorum.

Beraber iş yaptığım ve güzel projeler geliştirip para kazandığım eski dostum Hacı Bayhan’a teşekkür ederim. Normalde kendisi bu yolculuğun Avrupa bacağında bizle beraber olacaktı. Fakat son anda geçirdiği ufak bir kaza sonucu katılamadı.

Yamaha markası ile birlikte çok güzel insanlar ile tanıştım ve belki de bu yüzden Yamaha kullanmaya devam ettim. Yola çıkacağım zaman hepsi de bir marka değil bir dost olarak elinden geldiğince yardım etti. Bu benim için çok değerli. Ayrıca daha birçok arkadaşım, dostum bizim için ucundan tuttu bu maceranın. Kimi bizim için çalıştı, kimi bilgi topladı, kimi de işlerimizi kolaylaştırdı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Şu anda gideceğimiz yerlerde gezen ve bizlerle tecrübelerini paylaşan gezginlere de (2016 yılında motosiklet ile yollarda olan gezginler) emekleri için teşekkür etmek istiyorum. Onların paylaşımları bize gideceğimiz yerler hakkında fikir veriyor, rotamızı şekillendiriyor.

Yolda olmak güzel… 😉

Yorum Yok