Yeni Bir Maceranın Sonu, Kafkaslar Dönüşü

Yeni bir hayal, yeni bir gezi ile çıktım yolculuğa. Hedefim Kafkaslara ulaşmak, oraları keşfetmekti. Tüm karadeniz’i boydan boya geçtim ulaşabilmek için. Uzun bir yolculuk oldu. Gitmekte dönmekte 2 gün sürdü 🙂 Başarılı bir gezi oldu benim için. Çünkü sadece gidip yeni yerler görmedim. Sağsağlim geri dönebildim.

Bundan önce birçok uzun geziler yaptım. Hepsinde yeni tecrübeleri cebimde biriktirip döndüm. Fakat bu gezi Alpler, Balkanlar ve Ortadoğu ‘dan çok farklı şeyler öğretti bana. Doğuya doğru gittikçe şartların ne kadar sertleşebileceğini öğretti. Çok uzaklara gitmedim ama gidersem beni nelerin beklediğini öğretti. Olayların önceden yapılan planların dışında nekadar değişebileceğini, bunlar karşısında sabırlı olmayı öğretti. Motosiklet ile uzun yolculuklara çıkmak insana farklı şeyler anlatıyor ve öğretiyor. Artık kendimi daha uzaklara yapılacak yolculuklar için daha hazır hissediyorum.

Gezi boyunca çok yoruldum, zorlandım, eğlendim, güldüm, hayran kaldım, şaşırdım, sinirlendim, ölesiye yedim, içtim… Anlatacak ve paylaşılacak o kadar çok şey varki, ilerleyen zamanlarda elimden geldiğince fotoğraflarla, videolarla ve yazılarla bunları anlatmaya çalışacağım.

2 Comments

2 Comments
  • Mehmet KAPLN

    göl yanındaki kare nerede çekildi

Post a Comment