Riders Of Bilkent ve METU Riders İle Hello Afrika Sunumu

Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü ile yaptığımız ortak çalışmaya eş zamanlı olarak başka üniversitelerin motosiklet kulüpleri de benle iletişime geçmeye başladı. Ben bu gençleri  kıskanıyorum dedikçe daha çok görmeye başladım :)) Siz bakmayın bana gerçekten gurur duyuyorum. Çünkü bırakın üniversite yıllarında motosiklet ile tanışmayı, ismi bile bana çok uzak bir kavramdı. Zaten üniversite bittikden sonra da pek değişmedi, çok uzak kalmaya devam etti 🙁

Bilkent Üniversitesi’nde “Riders Of Bilkent” ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden “METU Riders” kulüpleri benle iletişime geçerek hem bana faliyetlerini anlattılar hem de Ankara’da sunum yapmak için davette bulundular. Yaptıklarını görünce ne kadar organize olduklarını daha iyi anladım. Açıkcası hem genç yaşlarına hem de üniversite ortamında olmalarına rağmen bunları yapabiliyor olmaları çok güzel. Çünkü bırakın üniversite ortamını Türkiye’de bile motosiklet üzerine çok ciddi tabular var. Son derece tehlikeli ve serseri işi olarak görülüyor. Üzücü bir durum ne yazik ki 🙁

Çalışmalarından dolayı bu kulüpleri tebrik etmek ve tanıtmak istedim;

Riders Of Bilkent:
riders-of-bilkent

Bilkent Üniversitesi’nin ilk resmi motosiklet topluluğu olan Riders of Bilkent, 2012 yılı sonbaharında kurulmuş ve bünyesinde gerek okulda faal halde motosiklet kullanan insanları birleştirmeyi, bilgi alışverişi ve eğlenceli zaman geçirmeyi, gerek ise motosiklete yeni başlamayı planlayan kişilere yol gösterici seminerler,eğitimler ve aktiviteler düzenlemeyi kendine hedef bilmiştir. An itibariyle aktif olarak 100’e yakın üyesi bulunan topluluk, sadece Bilkent Üniversitesi’yle sınırlı kalmamış, ve Ankara çapındaki bir çok farklı üniversiteden üyelere ve motosiklet severlere etkinlikleriyle ulaşabilmiştir.

Yaptıkları ile yetinmeyen grup, okul sınırları içerisinde yaptığı gymkhana etkinliğini rutin ve daha profesyonel hale getirmenin yanı sıra, okul içerisinde gerçekleştirilecek teorik ve pratik eğitimler ve motosiklete başlamak veya bilgi ve deneyim edinmek isteyenler için seminer ve konferanslarına devam etmeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra düzenli olarak günübirlik ve konaklamalı geziler,motosiklet ile ilgili film gösterimleri ve grup içerisinde yemekler de düzenlenmektedir.

Faliyetlerini görmek için tıklayın;

METU Riders:
metu-riders

METU RIDERS, önceleri ODTÜ Motosiklet Kulübü, olarak kurulmuştur. Başlangıçta Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri ve öğretim görevlilerinin katılım gösterdiği bir topluluk olsa da sonraki dönemlerde Ankara’daki her kesimden motosiklet dostuna kapılarını açmıştır. Özellikle diğer üniversitelerin öğrencilerinin de katılım gösterdiği topluluğun, geçmişi çok uzun zaman öncesine dayanmasa da yüzlerce üyesi bulunmaktadır, haftalık toplantılar, gezi, eğitim ve seminerlerle motosiklet tutkunlarına bir dayanışma platformu oluşturan topluluğun merkezi ODTÜ kampüs alanındadır.

1 Comment

1Comment
  • ARI

    Merhaba,
    Sunum’un başlangıç saatini 19:00’dan 19:30 a çekersek çok sevinirim… Benim gibi işten çıkıp gelecek olanların 19 da yetişmesi zor duruyor… Sizler için de uygun olursa sevinirim.

Post a Comment