Kuzgun’dan Ayrılıyorum

Yine yeniden bir motorumdan daha ayrılıyorum. 🙁 Yeni bir yolculuk için kafada planlar var. Zaten yolculuk planı olmasa motorları satacağım yok. Bu sefer farklı planlar içerisindeyim. Biraz şekillensin paylaşacağım. Fakat öncesinde Kuzgun ile yolları ayırmaya karar verdim. Çünkü rotamı Amerika kıtasına çevirdiğim için belki oradan motor alırım diye düşündüm. Alamasam da buradan daha küçük bir motor gönderebilirim. Malum kargo fiyatları yüksek. 🙁

Kuzgun’u aldığım arkadaşım motoru Moğolistan’a gitmek için almıştı ama işleri güçleri uydurup yola çıkamadı. Motoru da bana “al ben gidemedim sen kesin gidersin bunla Moğolistan’a” diyerek sattı. Yaklaşık 2 yıl sonra gerçekten ben o motorla Moğolistan’a hatta daha da uzağa Japonya’ya kadar gittim. Kime niyet kime kısmet… hayat ne ilginç gerçekten.

Kuzgun ile İstanbul’dan Japonya’ya kadar 23bin kilometre yol yaptım. Yıllardır ve on binlerce kilometre Tenere kullanmış hatta her koşulda test etmiş biri olarak Kuzgun’dan mutlu şekilde ayrılıyorum. Benim için Tenere defteri şimdilik kapanıyor. Hem eski motorum Atılgan hem de Kuzgun için iki ayrı test yazısı yazmıştım.

Beni Japonya’ya kadar sorunsuz bir şekilde götürdüğü için Kuzgun’a ve böyle amaca yönelin güzel bir motor yaptıkları için Yamaha’ya teşekkür ederim. Eskiden fiyatı da çok uygundu şimdi biraz pahalandı ama uzun yola gitmek için güvenle tercih edilecek bir makinedir.

Umarım Kuzgun’un yeni sahibi de ona iyi bakar ve beraber uzun yolculuklar yaparlar 😉

No Comment

No Comments

Post a Comment