Yunanistan İtalya Arası Feribotlar

Sezonun açılması ile birlikte çevremde İtalya’ya gitmek istiyorum diyenlerin sayısıda artmaya başladı. Türkiye’de motosiklet tutkunu olanların İtalya yolculuk sevdası tam olarak nasıl başladı bilmiyorum. Fakat daha yakın ve güzel olan bir çok yer biliyorum. Neyse konuyu dağıtmayım İtalya’dan devam edim. Sonuçta amacım gezginlerin fikrini değiştirmek değil onlara gidecekleri yerler hakkında yardımcı olmak.

Daha önce İtalya ile ilgili bir çok yazı yazdım. İtalya’da motosiklet kiralama, motosiklet ile İtalya’ya nasıl gidilir, İtalya yolları taştan, v.b. Direk olarak Türkiye’den İtalya’ya çalışan UN RO-RO gemilerinden de bahsettim. Şimdi Yunanistan İtalya arası feribotlarından bahsedeceğim. Eğer vaktiniz varsa ve Yunanistan yolları üzerinde motosiklet sürerek İtalya’ya geçmek istiyorsanız, feribotlar ile bunu çok rahat yapabilirsiniz. Ayrıca Adriyatik denizi üzerinde gemi sefasıda yapmış olursunuz 😉Yunanistan ve İtalya arasında çalışan çok fazla feribot seferi ve firması bulunuyor. Yunanistan üzerinden en sık Igoumenitsa, Corfu ve Patras ‘dan kalkıyorlar. İtalya tarafında ise kıyı şehirlerinden Birindisi, Bari, Ancona veya Venedik ‘e geçebilirsiniz. Ben ulaşımın daha kolay ve feribotun çok sık olduğu Igoumenitsa’yı kullanmanızı öneririm. İstanbul’dan toplam uzaklığı 900 km ve sınırı geçtikten sonra tamamı otobandır. Keyifli ve manzaralı bir yolu var hiç sıkılmadan yol alabilirsiniz.

Yunanistan’dan kalkan feribotların hepsine http://www.ferries.gr adresinden ulaşarak sefer tarifleri ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Online bilet almak için aşağıdaki firmaların adreslerini kullanabilirsiniz. Unutmadan Yunanistan uluslararası ehliyet olmadan giriş yapmanıza izin vermiyor.

Yunanistan feribotları hakkında bilgi alabileceğiniz adresler;

Yunanistan – İtalya arasında çalışan feribot firmaları;

Yunanistan üzerinden değil ama direk Türkiye üzerinden kullanabileceğiniz feribot firmalarıda bulunuyor. Daha önceki başka yazılarımda da yer vermiştim. Burada tekrar vereyim. Çeşme – Ancora arasında sefer yapan gemi firmalarının adreslerini aşağıda yazıyorum.

44 Yorumlar