Yolda Olmak

Anladım ki ben de aslında varmayı değil yolda olmayı seviyorum.

Bir çok insan için amaç bir yere gitmek. Biran önce gidip oraları görmektir. Fakat motosiklet ile yoculuğa çıkarken hedefleri olmalı insanın, yol üstünde durakları olmalı. Amaç hedefe ulaşmak değil, hedeflerine giderken yol üzerinde yaşayacağı maceralar olmalı.  Çünkü oraya nasıl gittiğin ve yolda yaşadıkların insanın aklında daha çok kalıyor.

Anladım ki ben de aslında varmayı değil yolda olmayı seviyorum. Sürekli daha uzakları hayal edip, daha uzak hedefler koyuyorum kendime. Motosikletimin üzerine binince bütün gün yolda olmak istiyorum. Ama öyle otobanda hız yapmak istemiyorum, ıssız dağ yollarında, ovalarda, düzlüklerde geze geze sürmek istiyorum. Yolda insanlarla tanışmak oralar hakkında sohbet etmek istiyorum. Akşam olunca yastığa kafamı koyup bu zevkin tadını çıkarmak istiyorum. Ertesi sabah olunca yine yola çıkacağımı bilmek istiyorum 😉

Sanırım bunun için gezilerimi ağırlıklı yol üzerine düşünüyorum. Şehirlerde değil yolda daha uzun vakit geçirecek şekilde planlıyorum. Bana rota sorduklarında da ilk sorum “yol mu yapmak istiyorsun? yoksa şehir mi gezmek?” şeklinde oluyor.

4 Comments

4 Comments
 • Nilay Şahinkanat

  kesinlikle aynı fikirdeyim…

 • Kemal Kaya

  Yolun kendisi, varılacak yerden daha keyifli olabiliyor. Yolda olmak ve yolculuk, bir motosiklet kullanıcısının en keyifli zamanıdır.

  • Serkan Sogut

   Kemal teşekkür ederim ben bu yazıyı çoktan unutmuştum. Şimdi tekrar okudum da hala aynı fikirdeyim 🙂

  • Frieden Freiheit

   Aynen!!!

Post a Comment