Yeni Motorum Atılgan İle Enduroya Dönüş

Yaklaşık 50.000 kilometre Naked/Touring tarzı motor sürdükten sonra tekrar endruroya dönüyorum. Niyetim daha küçük ve daha hafif bir motora geçmekti. Ayrıca bu yaz Afrika kıtasına yapmayı planladığım uzun gezi için enduroya geçmek istedim. Çünkü en son Gürcistan maceramdan sonra Honda CBF 1000’in beni fazlasıyla yorduğunu anladım ve daha uzaklara gitmek için değiştirmeye karar verdim.

Ne alacağımı araştırırken anladım ki küçük cc olarak enduro sınıfında çok fazla alternatif yok. Uzun menzilli, bakımı kolay (en azından kendim yapabileceğim), sorun çıkarmayan bir makine arıyordum. Ne çok offroad ne de yol motoru olacak ikisinden biraz ortaya karışık bir makine işimi görür diye düşündüm. Alternatiflere bakındıktan sonra Yamaha Tenere almaya karar verdim. Yalan olmasın Tenere ile dünyayı gezen bir çok insan olması da karar vermemi hızlandırdı.

Açıkcası Yamaha Tenere’yi görünüş olarak çok beğendiğim söylenemez 🙂 benimkisi biraz mantık evliliği oldu. Fakat sürüş olarak ilk izlenimim iyi oldu. Zaten zamanla kendisiyle kaynaşırız. Kendisi her ne kadar “Optimus Prime” ‘a benzesede ben Atılgan ismini koydum. Bakalım Atılgan 50.000 kilometreyi ne zaman görecek.

Unutmadan Sylvester’ı (Honda CBF 1000) henüz satamadım. Şimdilik ikisi beraber kaynaşıyorlar bahçede 🙂

7 Comments

7 Comments
 • Burak

  Ah süper bu yahu, hayırlı olsun. Çirkin ama karizmatik çirkin bu. Kazasız sürüşler 🙂

  • Serkan Sogut

   Eyvallah Burak sağolasın. Evet biraz karizması var haklısın :))

 • Volkan Alabaz

  Kazasız belasız seyahat etmeni dilerim. Sorması ayıp 0 fiyatı nedir Atılgan’ın.

 • Volkan Alabaz

  Teşekkür ederim bilgi için. 😉

 • Serkan Söğüt

  Motor alma niyetin var gibi 🙂

 • yasin kiper

  Benim var abi tvs 150 alacam ilk motor olarak facede konusmustuk onunla alismayi dusunuyorum eylul gibi icraata gecme planim var

Post a Comment