Yamaha Tracer 900 Testine Gidiyorum

Yamaha Türkiye’nin daveti ile İspanya, Malaga’da Yamaha’nın yeni motoru Tracer 900 (MT-09)  için  yapılacak olan basın tanıtımı ve test sürüşüne katılacağım. Şahsen benim de çok merak ettiğim bir motosiklet kendisi 🙂

Hatırlarsanız uzun süredir Yamaha’nın MT-09 modelinden tur makinesi çıkaracağı konuşuluyordu. Dolaşan dedikoduların üzerine bir süre sonra da değişik versiyonlarda fotoğraflarını görmeye başlamıştık. Sonunda Milan’daki motosiklet fuarında uzaktan da olsa kendisini gördük ve beğendik. Aslında nedense ben eski TDM900 modelinin yerine çıktığını düşünüyorum. TDM900 de çok güzel bir tur makinesi olmasına rağmen ülkemizde çok rağbet görmemişti. Fakat Tracer 900 için öyle düşünmüyorum. Hem görsel olarak çok güzel duruyor hem de teknoloji ve motor anlamında oldukça gelişmiş bir makine.

14 Aralık 2014 pazar günü başlayacak olan tanıtımda 200 kilometreden fazla Malaga’nın güzel yollarında MT-09 Tracer’ı test etme fırsatı bulacağım. Tabii her zaman olduğu gibi hem motosikleti hem de kendi deneyimlerimi anlık paylacağım. Merak ettikleriniz varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Motoru ilk kez duyanlar için kısaca teknik özelliklerinden bahsedeyim; 847cc 3 silindir MT-09 motoru ile 113 beygir üretiyor. Kuru ağırlığı 190 kilo, 18 lt benzin deposu var. Ayrıca orta ayak, yüksekliği ayarlanabilir ön cam ve sürücü koltuğu, ABS, Ayarlanabilir kademeli çekiş kontrolü ve dinamik sürüş modları standart olarak geliyormuş. Sanırım elektronik olarak Super Tenere 1200’den tek eksiği cruise control ve elektrikli amortisör. Ağırlık farklarını ve motorun ürettiği güçleri düşünürsek oldukça iyi duruyor.

yamaha-mt09-tracer-2 yamaha-mt09-tracer-3

No Comment

No Comments

Post a Comment