Sudan Vizesi

Sudan‘da biraz durumlar karışık. Normalde hususi ve umuma mahsus pasaportlar için vize uyguluyorlar. Eğer ülkeye girişi Hartum Uluslararası Havaalanı’ndan yaparsanız 15$ karşılığında kapıda vize alabiliyorsunuz. Bizim gibi motosiklet ile gidecekseniz, gitmeden önce elinizde vizeniz olması gerekiyor.
İşte sorun tam bu noktada başlıyor. Sudan konsolosluğunu arayıp vize almak istediğinizi söylüyorsunuz. Kendileri Hartum’dan giriş yapabileceğinizi ve buradan vize vermediklerini söylüyor. Eee biz araçla gideceğiz! Telefon ardına telefon açıyoruz. Sudan’da ki Türk konsolosluğunu bile arayıp konuşuyoruz. Yok bir çözüm bulamıyoruz. Adamların Türkiye’den araçla gitme gibi bir alternatifleri yok!
Sudan’daki Türk konsolosluğu konuşmalarımızda vizeyi Kahire – Mısır’da bulunan Sudan konsolosluğundan 100$ karşılığında 3-4 saatte alabileceğimizi söylüyor. Biraz rahatlıyoruz 🙂
GÜNCELLEME: Vizeyi Mısır Kahire değil Aswan’dan 50$ karşılığında çok daha kolay alabilirsiniz. Ayrıntılar için “Aswan’dan Sudan Vizesi” yazımı okuyabilirsiniz.
Sudan İstanbul Başkonsolosşuğu
0 (212) 281 74 41 – 42
Menekşeli Sok., No: 16, 1. Levent İstanbul

NOT: Diğer Afrika ülkelerine vize almak için Afrika Vizeleri” yazıma göz atabilirsiniz. 

1 Comment

1Comment
  • Barış Bakır

    Şu anda yolculuğunuzun başlamasına resmi olarak 22 dakika var.. Yolunuz açık olsun!

Post a Comment