Ne İşin Olur Motosikletle!

Hayat ne ilginçtir! insanlar bilmedikleri şeylerden korkarlar, hiç tanımadıkları şeylere karşı önyargılı yaklaşırlar. Belki insanın doğasında var, belki de içgüdülerimiz yüzünden böyle oluyor, bilemiyorum. Ben motosiklet ile geç tanışanlardanım. 26 yaşında kullanmaya başladım. Bazılarınız bunun erken olduğunu düşünebilir, fakat kendim için geç olduğunu düşünüyorum.

Motosiklet ile ilk tanışmam Murat Cengiz‘in motosiklet alması ile başlıyor. Evet beraber Hello Afrika turuna çıkacağım kişidir kendisi. Daha önce ilk yurtdışı gezim olan Alpler gezisini de onla beraber gittim. Hatta ve hatta bana motosiklet sürmesini öğreten de kendisidir.

Murat’ın ilk motor aldığını öğrendiğimde ki tepkimi hala hatırlıyorum. “Abi ne işin var, motosiklet deli işidir. Biniyorsun işte dört tekere ne yapacaksın iki tekeri…” Evet evet aynen böyle dedim 🙂 Bu lafımın üzerinden 7 sene geçti. Ben Murat’a bunları söyledikten sadece 1 yıl sonra motosiklet aldım!

6 sene boyunca içimdeki motosiklet tutkusu öyle büyüdü ki hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Boy boy 3 tane motorum (100cc, 660cc, 1000cc) oldu. Bu tutku yüzünden motosiklet tepesinde 20 ülkede binlerce kilometre yaptım. Uzun yolculuklara çıktım. Şimdi de Hello Afrika gibi çoook daha uzun bir yolculuğun arifesindeyim. 100 gün boyunca 15.000 kilometre yol giderek Güney Afrika’ya gideceğim.

Şimdi sorarım size bu önyargı değildir de nedir? Bir çoğumuz motosiklete karşı benim gibi düşünmüyor mu? Artık birşeyi sevip sevmeyeceğimi, onu denemeden, tanımadan  karar veremiyeceğimi anladım. Onun içindir sürekli yeni birşeyler deniyorum veya yapmaya çalışıyorum. Sevdiklerim yaşamım bir parçası oluyor, sevmediklerim ise tatlı birer macera olarak anılarımda yerini alıyor.

Eğer motosiklete karşı ön yargılı davranıyorsanız, kendinize haksızlık ediyorsunuz. En azından bir deneyin!

7 Yorumlar