Madagaskar Vizesi

Hello Afrika gezisinde gitmek istediğim yerlerden birisi Madagaskar. Çünkü Türkiye’den ancak 3 tane uçak değiştirerek gidebileceğiniz bir yer. O kadar yakınına kadar gitmişken motorlu/motorsuz gitmeye çalışacağım. Tabi önceliğim gemi ile motosikleti geçirmek. Eğer olamıyorsa motoru Tanzanya veya Mozambik ‘de güvenli bir yerde bırakıp uçak ile geçmeye çalışacağım.

Türkiye’de Madagaskar’ın konsoloşluğu bulunmuyor. İstanbul’da fahri konsolos bulunuyor ve vizeyi kendisinden alabiliyorsunuz. Vize için gerekli evraklar;

 • Başvuru formu (kendileri ile iletişime geçerek alabilirsiniz)
 • 2 adet fotoğraf
 • Gezi ile ilgili dilekçe
 • Pasaportunuzun fotokopisi
 • Vize ücreti (1 aylık 35€, 3 aylık 70€)

Madagaskar İstanbul Fahri Konsolosluğu
0 (212) 211 92 06
consular@madagaskar.us
Büyükdere Cad. Kral Apt. No:75/10 80300 Mecidiyeköy

NOT: Diğer Afrika ülkelerine vize almak için “Afrika Vizeleri” yazıma göz atabilirsiniz.

4 Comments

4 Comments
 • Barış Bakır

  Vize yazılarınızı okudukça içime fenalıklar basıyor gerçekten:) Dünyayı gezmek bu kadar bürokratik mesai isteyen bir şey olmamalı. Tabii ki dünyanın düzeni, aylarca yollarda olan, uçak yerine başka ulaşım araçlarını kullananlara göre yapılmamış. Gözü çıksın bu sistemin:) 

 • Serkan Sogut

  Barış haklısın genelde uçakla ile gidildiği için bütün kolaylıklar o sisteme göre yapılıyor. Siz alışık olmadık bir yöntemle gitmek isterseniz biraz uğraşmak gerekiyor. Bunlarda gezinin tuzu, bibieri oluyor işte 😉

 • Murat ficici

  Eskisehir Varuna gezgin ekibinden merhabalar,
  Biz Madagaskar’i gecen yil gezdik ve vizesiz girdik. Havaalaninda da vize gerekmedigini soylediler.Rotaninizda ki tum ulkelere ve hatta diger Afrika ulkelerine bir cok kez sirtcantalarimizla rotalar cizip geziler yaptik. Bir faydamiz dokunursa her zaman yaninizdayiz. iyi yolculuklar..
  Murat Ficici
  Varuna Gezgin-Cafe del Mundo
  Eskisehir

  • Serkan Sogut

   Eskişehir’e selamlar 😉 bilgiler için teşekkür ederim. Aslında Afrika’da bir çok ülke uçakla gittiğinizde havalimanında vize veriyor. Fakat bizim gibi motosiklet/araç ile gittiğinizde elinizde önceden alınmış vizenin yoksa kapıdan pek geçmeniz mümkün olmuyor :/ onun için Türkiye’den veya bir önceki ülkedeki gideceğiniz ülkenin konsolosluğunun vize almanız gerekiyor. 

   Geçeceğimiz ülkelerin bir çoğu için henüz araştırma yapamadık. Yoldayken yapacağız artık 🙂 her türlü bilgi işimize yarıyacaktır.

Post a Comment