Kafkas Dağlarına Yolculuk

Yine bir bayram ve yine uzun bir tatil var önümde. Bünye alışmış bir defa motosiklet ile uzun yolculuklar istiyor. Fırsat bu fırsat hemen açtım haritayı. 3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemden çıkmanın yolları zaten az. Var olanları da teker teker tüketmeye başlamışım. Halbuki gitmek istediğim okadar çok yer var ki. Gerek zaman, gerek maliyetler engel oluyor bana 🙁 mecburen  5000-6000km çapında rotaları düşünmeye başlıyorum.

Daha önce Avrupa‘da yakın yerler, Balkanlar ve Ortadoğu ‘ya gittiğim için zaten geriye İran ve Kafkaslar kaldı. Birde Güney Rusya ve Ukrayna tarafları vardı ama yine zaman konusu yüzünden o düşünceleri bir kenara bıraktım. İleride Kazakistan veya moğolistan gibi daha uzun yolculuklar düşündüğüm için ve giderken İran’ı kullanırım düşüncesi ile onuda bir kenara bıraktım. Hani bir gittiğim yere bir daha gitmiyorum diye bir felsefe benimsedik ya bir kere gitsem olmaz 🙂 İran’da gidince geriye elimde Kafkaslar kaldı 🙂

Kafkas Dağlarına yolculuk fikri işte kafamda böyle oluştu. Yine bir hayal ile başlayan düşüncelerimi hayata geçirecek olmaktan çok mutluyum. Kısmet olursa 26 Ağustos Cuma akşamı yola çıkıyorum. Toplam 12 gün sürecek yolcuğumda Güney ve Kuzey kafkasya dağlarını görmeyi düşünüyorum.

10 Comments

10 Comments
 • Ahmet Gümüş

  Merhabalar,
  Kazasız ve sorunsuz yolculuklar dilerim…..Ben Düzce/Akçakoca dayım….Rotanız Otoban değilde Sahil tarafından ise görüşebiliriz…..

  • Serkan Sogut

   Ahmet selamlar, amacımız kafkaslar olduğu için karadeniz’i direk geçeceğiz. Onun için Rize’ye kadar otobandan gidip Borçka taraflarından gezmeye başlayacağız. Davetin için teşekkür ederim. Kısmet olursa başka zaman görüşmek isterim.

 • Erdi

  Ben de karslıyım :).. Bizim oralardan mı geçeceksiniz ?

  • Serkan Sogut

   Evet hatta Kars’da kalacağız bir gece kısmetse 🙂

 • RAY

  2013 icin tayland dan cikip cini gecip rusya uzerinden 22.000 km bir yolculuk planim var…ne dersiniz?

  • Serkan Sogut

   Aklımda Moğolistan veya Güney Afrika gibi planlar dolanıyor aslında ama zaman ve maliyetlere bakmak lazım. İletişimde kalmakta fayda var 🙂

 • ahmet demir

  tebrikler..çok güzel gezi.güzel anlatım..birde gidilen rotayı detaylasanızdı..gitmeyi planlayanlar için..

  • Serkan Sogut

   Ahmet bey teşekkür ederim. Zaten amacım benim gibi motosiklet ile gezmek isteyenlere bilgilerimi ve tecrübemi paylaşarak yardımcı olmak. Kafkaslar ile ilgili yol kayıtlarımı harita üzerinde göstermiştim. Fakat haklısınız oradaki yerler hakkında henüz birşeyler yazamadım. İlerleyen zamanda yazıyor olacağım.

   Kafkaslar İz Kaydı
   http://www.ruzgarinizinde.com/kafkaslar/iz-kaydi/

 • Irfan Kaplan

  Kafkasya ya yolculuk

 • Çağrı Cansu

  Selam, Kafkaslar yazılarının tümünü okudum. Çoook güzel analtımların var. Ayrıca her yolculuğun ayrı bir güzel. Eski web sayfanda gezdiğin yerlerin iz kayıtları vardı ve inanılmaz işe yarıyordu. Fakat bu yeni sayfanda bu bilgilere erişemiyorum. Yakın zamanda bende Kuzey ve Güney Kafkasları gezmeyi planlıyorum. Geçmişte yaptığım Balkanlar turunda senin iz kaydın çok işime yaramıştı. Bu gezinin de iz kaydını paylaşabilirsen inanılmaz mutlu olurum. Teşekkür ederim 🙂 Bol heycanlı günler. Görüşmek üzere.

Post a Comment