Kafkas Dağlarına Yolculuk

Yine bir bayram ve yine uzun bir tatil var önümde. Bünye alışmış bir defa motosiklet ile uzun yolculuklar istiyor. Fırsat bu fırsat hemen açtım haritayı. 3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemden çıkmanın yolları zaten az. Var olanları da teker teker tüketmeye başlamışım. Halbuki gitmek istediğim okadar çok yer var ki. Gerek zaman, gerek maliyetler engel oluyor bana 🙁 mecburen  5000-6000km çapında rotaları düşünmeye başlıyorum.

Daha önce Avrupa‘da yakın yerler, Balkanlar ve Ortadoğu ‘ya gittiğim için zaten geriye İran ve Kafkaslar kaldı. Birde Güney Rusya ve Ukrayna tarafları vardı ama yine zaman konusu yüzünden o düşünceleri bir kenara bıraktım. İleride Kazakistan veya moğolistan gibi daha uzun yolculuklar düşündüğüm için ve giderken İran’ı kullanırım düşüncesi ile onuda bir kenara bıraktım. Hani bir gittiğim yere bir daha gitmiyorum diye bir felsefe benimsedik ya bir kere gitsem olmaz 🙂 İran’da gidince geriye elimde Kafkaslar kaldı 🙂

Kafkas Dağlarına yolculuk fikri işte kafamda böyle oluştu. Yine bir hayal ile başlayan düşüncelerimi hayata geçirecek olmaktan çok mutluyum. Kısmet olursa 26 Ağustos Cuma akşamı yola çıkıyorum. Toplam 12 gün sürecek yolcuğumda Güney ve Kuzey kafkasya dağlarını görmeyi düşünüyorum.

10 Yorumlar