Hello Afrika Turizm Teknolojileri Zirvesi 2013’de

Ülkemiz de gezme kültürü giderek değişiyor. Artık daha çok insan paket program yerine kendi gezilerine çıkıp dünyayı tanımaya çalışıyor. En başta kendi alanımdam örnek vereyim. Eskiden bu kadar çok insan motosikletine atlayıp uzaklara gitmezdi. Afrika‘yı, Asya’yı gezenler parmakla gösterilirken artık iki elin parmaklarına bile sığmaz oldular. Bu tarz özel motosiklet turları düzenleyen kuruluşlar oluşmaya başladı. Çok seviniyorum, ne mutlu bize. Dünyayı gezmek, farklı yerleri görmek ve yaşadığımız şartları/yerleri sorgulamak demektir. Bu da daha iyiye gitmemizi hızlandıracak bir süreç olduğuna inanıyorum.

Ülkemizde bu yıl düzenlenen Turizm Teknolojileri Zirvesi‘de tam bu konuya değiniyor. Turizmde sosyal medya, interaktif CRM ve teknolojinin kullanımı gibi ana başlıklar ile yola çıkarak Türk turizminin gücünü vurgulamaya çalışıyorlar. Özellikle teknolojik gelişmeler, seyahat ve konaklama kalıplarının değişmesi (örneğin Hello Afrika) turizmde hızla markalaşma yolunda giden Türkiye’yi de çarpıcı şekilde etkiliyor.

 Genç Turizmciler Derneği‘nin düzenlediği ve Türkiye’nin en kapsamlı Turizm Teknolojileri Zirvesi 19 Nisan 2013’te Point Hotel Barbaros’ta T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün ve turizm, teknoloji sektörünün önde gelen uzman ve yatırımcılarının katkılarıyla gerçekleşecek.

Ben de konuşmacı olarak Hello Afrika gezisini nasıl bir sosyal medya belgeseli haline getirdiğimi, bunu yaparken hangi teknolojileri kullandığımdan bahsedeceğim. Kısaca kendime özel bir geziyi nasıl planladığımı, Afrika bile olsa teknoloji sayesinde sürekli nasıl iletişimde kaldığımı ve anlık maceramı paylaştığımı anlatacağım. Ayrıca bu macerayı sadece sosyal medya kullanarak milyonlara nasıl ulaştığımı rakamlar ile göstereceğim.

Şimdiden heycanla bekliyorum 🙂

Zirvenin tanıtım dosyası için tıklayın;

2 Comments

2 Comments
  • Erol Kabadayı

    Ben de TTZ için İstanbul’a geldim ve tesadüfen Müge’nin OtoModel için seninle yaptığı röportajı görüp blogunu ziyaret ettim. Süpriz oldu, yarın etkinlikte seni dinleyenler arasında ben de olacağım. Tekrar tebrikler.

    • Serkan Sogut

      Çok teşekkür ederim umarım röportajı beğenmişsinizdir 🙂 Umarım yarın konuşma sonrası tanışma fırsatımız da olur.

Post a Comment