Hello Afrika Gezginlerinin Güvenliği Spot’dan Sorulur

Bu küçük ve marifetli cihaz ile henüz tanışmamışsanız. Spot‘u muhakkak incelemenizi öneririm. Uzun zamandır aklımda olan fakat bir türlü kullanmaya fırsat bulamadığım Spot cihazını, Hello Afrika gezisinde kullanıyor olmak güzel oldu.

Globalstar, Afrika gezimiz boyunca kendimizi güvende hissetmemiz için bize Spot cihazı sağladı. Kendilerine gezimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Gelelim Spot’un neler yapabildiğine 🙂 İşin özünde Spot, kişisel güvenlik ve takip cihazıdır. Dünya üzernde konumunuzu belirler ve takip eder. Diğer GPS cihazları tek yönlüdür ve sadece uydudan gelen verileri alıp konumunuzu gösterir. Spot konumunuzu sürekli takip eder ve Spot ekibine geri bildirir. Böylece sürekli takip ediliyor olursunuz. Ayrıca konumunuzu ve rotanızı internetten ve direk harita üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Spot sadece takip etmekle kalmıyor, onun asıl sırrı size yardım edebiliyor olması. Üzerinde “911” ve “Help” tuşları bulunuyor. Eğer hayati bir tehlikeniz varsa “911” tuşunu kullanarak, sizi takip esen Spot ekibine bildirebiliyorsunuz. Spot ekibi bulunduğunuz bölgede ki yerel acil durum birimlerine durumu bildirir ve size ulaşmasını sağlar. “Help” tuşu ise hayati bir tehlikenizin olmadığını fakat yardıma ihtiyacınız olduğunu belirtir. Ayrıca yine üzerinde bulunan “ok” tuşu ile önceden belirlediğiniz yakınlarınıza sms ve e-posta yolu ile iyi olduğunuzu bildirebiliyorsunuz.

Outdoor sporlardan, macera gezginlerine kadar bir çok kişinin Spot’a ihtiyacı olabileceğini düşünüyorum. Eminim şimdiye kadar bir sürü hayatta kurtarmıştır 🙂

 

4 Yorumlar