Alpler’deki Oteller

Son zamanlarda (sanırım sezonda olduğumuz için) sürekli Alpler bölgesinde konaklama ile ilgili sorular geliyor. Elimden geldiğince bunları cevaplamaya çalışıyorum ve daha önce kaldığım otellerin listesini gönderiyorum. Durum böyle olunca bunla ilgili bir yazı yazmakta farz oldu 🙂

Alper bölgesi turistik olarak çok bilinen ve gidilen bir yer olduğu için de otel konusunda hiç bir sıkıntı bulunmuyor. Dağlarda geçtiğim büyüklü, küçüklü her kasabada otel gördüm. Kimisi butik, kimisi de daha büyük otellerdi. Ben genelde butik otelleri tercih ettim. Çünkü dağların eteklerin çok şirin oteller bulmak mümkün.

Alpler aslında büyük bir kayak merkezi ve birçok noktasında kayak pistleri bulunduğu için buradaki otellerin çoğu kışa göre yapılmış kayak otelleri. Yazın nispeten sakin oluyor. Genelde trekking ve dağcılık ile uğraşanlar geliyor. Tabi birde bizim gibi motosiklet gezginleri, hem de azımsanmayacak kadar çok motosiklet var Alplerde 😉 Oteller kış otelleri ve sezonları olmadığı için fiyatları daha düşük oluyor. Yer bulma problemi de olmuyor. Hatta ben bazı otellerde tek başıma kalmıştım. (sahibi, çokta küçük olmayan butik otelin anahtarı verip gitmişti)

Ben otelleri genelde gitmeden önce ayarlamayı seviyorum. Çünkü bütün gün motor sürdükten sonra otel arama kısmı can sıkıcı olabiliyor. Alpler yolculuğunda da internetten otellerin hepsini ayarlamıştım. Booking, Kayak, v.b. sitelerden çok rahat bir sürü alternatif bulabilirsiniz. Hem otel ücretleri konusunda süprizle karşılaşmazsınız, hem de  otopark, internet, kahvatı gibi el hizmetleri karşılaştırabilirsiniz.

Alpler yolculuğum boyunca kaldığım otellerin listesini ve Booking üzerindeki adreslerini aşağıda gönderiyorum. Hiçbiriyle bir sorun yaşamadan kaldım. Yol üzerinizde olanlar varsa kalmanızı öneririm.

Alpler Otel Listesi

Gasthof Hochalmspitze – Maltaberg, Avusturya
http://www.booking.com/hotel/at/gasthof-hochalmspitze.html

Rosentalwirt – Großvenediger, Avusturya
http://www.booking.com/hotel/at/rosentalwirt.html

Hotel Malga Ciapela – Malga Ciapela, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/malga-ciapela.html

Hotel Holiday – See/Paznauntal, Avusturya
http://www.booking.com/hotel/at/holiday.html

Budget Waldhotel Unspunnen – Interlaken, İsviçre
http://www.booking.com/hotel/ch/budget-waldhotel-unspunnen.html

Locanda Del Biancospino-Hawthorn’s Inn – Bergamo, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/locanda-del-biancospino-hawthorn-s-inn.html

Villa Feleit – Bormio, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/villa-feleit.html

Hotel Borghetti – Verona, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/borghetti.html

My One Hotel Arte – Parma, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/artehotelparma.html

Main Street – Rimini, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/main-street.html

Villa San Giacomo – Vasto, İtalya
http://www.booking.com/hotel/it/villa-san-giacomo.html

Emporikon – Selanik, Yunanistan
http://www.booking.com/hotel/gr/emporikon.html

Biliyorum son yazdığımın

2 Comments

2 Comments
  • Şükran Kurtulmuş

    Slovenya gezi araştırması yaparken sitenizi keşfettim. Tecrübeleriniz ve gezi notlarınızdan pek çok yardım aldım.Fotoğraflar tarifsiz güzellikte.Sayenizde yeni gezi rotaları belirleyip yeni hedefler koydum. Çok teşekkürler. Ellerinize ,ayaklarınıza ve yüreğinize sağlık.

    • Serkan Sogut

      Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince gidip gezdiğim yerler hakkında yazılar yazmaya çalışıyorum. Yazdıklarımdan yararlanılıyor olması beni mutlu ediyor. Şimdiden iyi seyahatler diliyorum.

Post a Comment