serkan söğüt

Yolun Yarısına Yaklaşıyorum

Evet bugün (16 Eylül 2011) benim doğum günüm. Kaç yaşına mı girdim? 31 bitti! Siz ister 31 deyin, ister 32 🙂 Sonuçta yolun yarısına yaklaşıyorum. Yaklaşıyorum da hayatta yapmak istediklerimin yarısına geldim mi acaba diye düşünüyorum.

Daha görmek istediğimmm o kadar çok yer, yapmak istediğim o kadar çok kilometreler var ki! Biraz daha hızlanmalıyım, gaza biraz daha basmalıyım, hayatı biraz daha hızlı yaşamalıyım diyorum kendi kendime… Ama çok değil yanlızca birazcık. Her yaşın tadını çıkara çıkara yaşamalıyım. Bu yaşlar bir daha gelmeyecek biliyorum. Hayatın tüm zorluklarına karşı inadına mutlu olmalıyım. Daha çok gülüp, daha çok eğlenmeliyim, daha çok çalışmalıyım, daha çok üretken olmalıyım, daha çok paylaşmalıyım ve tabikiii daha çok gezmeliyim 🙂

Gezmek beni bu hayata tutukuyla bağlayan en önemli şeylerden biri. Yeni yerler, kültürler görmek, motosiklete binip kilometrelerce yol yapmak yaşadığımı hissettiriyor bana. Aklım sürekli daha uzaklarda, Moğolistan’da, Güney Afrkia’da 🙂 acaba gidebilirmiyim diyorum içimden. Cevap hep aynı EVET EVET! Zaman ve para denklemi tabi burada devreye giriyor. Birbirlerine düşman gibi nedense bir arada olamıyorlar. Biri varken diğeri yok. Olsun İNANIYORUM ben onları bir araya getireceğim. Evet İSTİYORUM ve İNANIYORUM bir gün Moğolistan, Afrika gezilerimi de burada sizlerle paylaşacağım!

Şimdi dönüp geriye bakıyorum. Evet bu yılı da dolu dolu yaşadım. Artık izin veriyorum bu yaşım da geçebilir. Şimdi mumları söndürmeden önce gözlerimi kapatıp “yeni yaşıma daha çok şeyi sığdırmayı” diliyorum.

5 Yorumlar