serkan söğüt

Yolun Yarısına Yaklaşıyorum

Evet bugün (16 Eylül 2011) benim doğum günüm. Kaç yaşına mı girdim? 31 bitti! Siz ister 31 deyin, ister 32 🙂 Sonuçta yolun yarısına yaklaşıyorum. Yaklaşıyorum da hayatta yapmak istediklerimin yarısına geldim mi acaba diye düşünüyorum.

Daha görmek istediğimmm o kadar çok yer, yapmak istediğim o kadar çok kilometreler var ki! Biraz daha hızlanmalıyım, gaza biraz daha basmalıyım, hayatı biraz daha hızlı yaşamalıyım diyorum kendi kendime… Ama çok değil yanlızca birazcık. Her yaşın tadını çıkara çıkara yaşamalıyım. Bu yaşlar bir daha gelmeyecek biliyorum. Hayatın tüm zorluklarına karşı inadına mutlu olmalıyım. Daha çok gülüp, daha çok eğlenmeliyim, daha çok çalışmalıyım, daha çok üretken olmalıyım, daha çok paylaşmalıyım ve tabikiii daha çok gezmeliyim 🙂

Gezmek beni bu hayata tutukuyla bağlayan en önemli şeylerden biri. Yeni yerler, kültürler görmek, motosiklete binip kilometrelerce yol yapmak yaşadığımı hissettiriyor bana. Aklım sürekli daha uzaklarda, Moğolistan’da, Güney Afrkia’da 🙂 acaba gidebilirmiyim diyorum içimden. Cevap hep aynı EVET EVET! Zaman ve para denklemi tabi burada devreye giriyor. Birbirlerine düşman gibi nedense bir arada olamıyorlar. Biri varken diğeri yok. Olsun İNANIYORUM ben onları bir araya getireceğim. Evet İSTİYORUM ve İNANIYORUM bir gün Moğolistan, Afrika gezilerimi de burada sizlerle paylaşacağım!

Şimdi dönüp geriye bakıyorum. Evet bu yılı da dolu dolu yaşadım. Artık izin veriyorum bu yaşım da geçebilir. Şimdi mumları söndürmeden önce gözlerimi kapatıp “yeni yaşıma daha çok şeyi sığdırmayı” diliyorum.

5 Comments

5 Comments
 • Çağrı

  Vallahi ben 40ımı doldurdum sizinkinin yarısı kadar bile ne motora binebildim ne de gezebildim, bence kendinize haksızlık etmeyin, imrenilecek geziler yapmışsınız. ben bile azıcık yaptıklarımdan gurulanırken siz fazlasıyla başarılısınız bence istediklerinizi yapmakta. Geçmiş de olsa yeni yaşınız kutlu olsun. Bu arada o para ve zaman ikileminden para kısmı çok daha önemli kanımca, ben gibi milyonlarcasının elini kolunu bağlayan kapitalizmin sert ve kıyıcı hayatının parası… Nice yollara!

  • Serkan Sogut

   Çağrı bu mesajını nasıl olmuşsa çok geç görmüşüm :/ Teşekkür ederim güzel sözlerin için. Motosiklet ile uzun yol yapmak da dağ tırmanmak veya dalış yapmak gibidir. Sürekli daha uzakları, daha gidilmemiş yerleri düşler durursunuz. Daha önce yaptığınız yollar gözünüze küçük görülür 🙂 Tabi bunları yaparken başka şeylerden fedakarlık etmek gerekiyor… Umarım sizde yakın zamanda hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

 • Frieden Freiheit

  )))

  • Serkan Sogut

   Yolun yarısına yaklaşıyorum diyorum sen gülüyorsun Frieden ne iş 😀 😀

   • Frieden Freiheit

    Tek değilim , ondandır.. 🙂 Belki de iki yıl sonra bir cevap için!! 😉

Post a Comment