Korkmuyor musun?

Çok sorulan sorulardan birisi; Korkmuyor musun? Issız çöllerde, dağ başlarında kamp yapmaktan korkmuyor musun, bilmediğin topraklarda tek sürmekten, lastiğinin patlamasından, motorunun bozulmasından, hayvanlardan, İnsanlardan, soyulmaktan, hasta olmaktan, hatta ölmekten korkmuyor musun? Sonuna korkmuyor musun ekleyerek o kadar çok soru soruluyor ki liste yapsam uzun bir liste olabilirmiş aslında. Acaba şimdi mi başlasam, sayfada “Korkmuyor musun?” diye bir bölüm açarım herkes gezmeye dair korkularını yazar 🙂

Evet KORKUYORUM!! hem de çok korkuyorum, tedirgin oluyorum, geriliyorum, uyuyamıyorum, hatta gece korku ile defalarca uyanıyorum. Hayatımda hiç korkmadığım kadar korktuğum ve kalbimin göğsümden fırlayacağını hissettiğim zamanlar oluyor. Kendimi korumak ve kaçmak için bilinçaltım vücuduma adrenalin pompalarken sessizce, sakince ve nefesimi tutarak beklediğim zamanlar oluyor. Kendimle ve zihnimle verdiğim nasıl bir savaştır anlatması çok zor. Bir tarafım kontrolsüzce isyan ederken, bir tarafım onu sakinleştirmeye çalışıyor. Kendimi o duruma düşürdüğüm için yine kendime küfür ediyorum, hatta bir daha böyle şeyler yapmayacağım diyorum.

Hiç hayatınızda leopar gördünüz mü ya da herhangi bir belgeselde seyrettiniz mi? Onların ne kadar tehlikeli yırtıcılar olduğunu biliyor musunuz? Fotoğrafta leopar popülasyonunun olduğu Kenya’nın Marsabit Milli Parkı’ndan geçerken patladığı için ön lastiğimi değiştirmeye çalıştığım bir an var. Ne kadar korktuğumu düşünebiliyor musunuz? Peki gece burada kamp kurup yatabilir misiniz?

Hiç bilmediğiniz topraklarda kamp yerleri ararken korkmadan kim çadır kurabilir ki? Hem korkmak bir savunma mekanizması değil midir? Seni hayatta tutmaya ve kararlarını sorgulamayı sağlamaz mı? Bence önemli olan korkmamak değil, o korkunun sizi durdurmasına izin vermemek. Ona kulak vererek kararları sorgulamak ama yönetimi ona bırakmamak. Yoksa oturduğunuz yerden ve yaşadığınız güven alanınızdan dışarı bir adım bile atamazsınız.

TAGS

No Comment

No Comments

Post a Comment