Hoşgeldin 2014!

Hiç yeni yıla girerken istek listesi yaptınız mı? Yeni yılda yapmak istediklerinizin, hayallerinizin listesidir bunlar. Ben her yeni yılda hazırlıyorum 🙂 Tabi bir önceki yıl için hazırladığımı okuyunca da tuhaf hissediyorum. Gerçekleştirdiğim maddeleri görünce gurur duyuyorum kendimle ve mutlu oluyorum. Yapamadıklarımı görünce (hele de onlar birkaç yıldır isteyip de yapamadıklarım ise) üzülüyorum 🙂 Hatta içlerinde yazdığımı unuttuğum maddeler bile oluyor. Her defasında  “belki bu yeni yılda yapabilirim” diye avutuyorum kendimi. Aslında biraz gaz verip hırslanıyorum da :)) Daha önce bu listelerden hazırlamadıysanız hadi siz de bir deneyin. Aslında o kadar da kötü değil eğleniyor insan 🙂

Son bir kaç yılda olduğu gibi 2013’de de hayatımda büyük değişiklikler oldu. Öncelikle hayatımdaki en önemli kadını (annemi) kaybettim. Huzur içinde yatsın. Bana öğretikleri sayesinde onu her zaman saygı ve sevgi ile anacağım 🙁 Yollarımızı ayırmak zorunda kaldığım değerli insanlar oldu. Fakat hayatıma anlam katan yenileri de oldu. Afrika yolculuğu sırasında gördüklerim ve yaşadıklarımın hayatıma yansıması yine 2013’de oldu. 4-5 yıldır olduğu gibi bu yıl da uzun bir seyahate çıktım ve motosikletim ile Nordkapp’a gittim. İyisiyle kötüyle bir çok şey yaşadım. Yine de bu yıllın hayatımdan götürdükleri, benim yerine koyduklarımdan daha fazla oldu.

Yeni bir yıla girerken oturdum yeni listemi hazırlıyorum.  Herkese hayallerini gerçekleştirebileceği bir yıl diliyorum. Her zaman hayal edin ve isteyin. Eğer yeterince sabrederseniz sizin olacaktır inanıyorum.

HOŞGELDİN 2014…

2 Comments

2 Comments
  • Kemal Kaya

    Gönlüne göre bir yıl olsun Serkan. Umarım 2014 için planladığın hayalleri gerçekleştirirsin. Seyahetlerini izlemek hem keyifli hem de öğretici.

    • Serkan Sogut

      Teşekkür ederim Kemalcim. Hepimiz için bol gezili bir yıl diliyorum. Gezelim, görelim, paylaşalım 😉

Post a Comment